Tradícia od roku 2003 FINANCOVANIE S 0% NAVÝŠENÍM "NOVÁ ZIMNÁ ZÁHRADA JE ÚPLNÉ NEBÍČKO..PRIESTRANNÁ A KRÁSNA..VEĽKÁ SPOKOJNOSŤ." LUCIA MYJAVA. "ZIMNÁ ZÁHRADA DrevoLux JE FAKT KRÁSA..SME NADMIERU SPOKOJNÝ." RADOVAN BÁNSKA BYSTRICA "DALI SME SI ZIMNÚ ZÁHRADU Exclusiv..SPOKOJNOSŤ." MARTIN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Tradícia od roku 2003 FINANCOVANIE S 0% NAVÝŠENÍM "NOVÁ ZIMNÁ ZÁHRADA JE ÚPLNÉ NEBÍČKO..PRIESTRANNÁ A KRÁSNA..VEĽKÁ SPOKOJNOSŤ." LUCIA MYJAVA. "ZIMNÁ ZÁHRADA DrevoLux JE FAKT KRÁSA..SME NADMIERU SPOKOJNÝ." RADOVAN BÁNSKA BYSTRICA "DALI SME SI ZIMNÚ ZÁHRADU Exclusiv..SPOKOJNOSŤ." MARTIN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Balkóny a Lógie - Fínsky bezrámový otočný systém

Fínsky bezrámový otočný system je vhodný pre zasklenie lodžií balkónov, ako rovných, tak aj rohových, či jedno alebo obojstranne predsunutých. Systém je riešený ako zavesený s možnosťou POHYBU jednotlivých sklenených dielcov do strán, kde sa jednoduchým spôsobom otoči k stene a následne zaistí. Dovnútra otvárateľné sklenené diely sa ľahko a bezpečne čistia, bez nutnosti nakláňať sa z balkóna.

Sťahovanie - otváranie skiel je možné vytvoriť na ľubovoľnej strane, poprípade na obidvoch zároveň. Sklenená výplň je tvorená tvrdeným sklom o hrúbke 6 mm s zbrúsenými hranami zasadeným v hornom a spodnom okraji do hliníkových líšt, ktoré sú opatrené pohybovými a aretačnými komponentami. Zasklievanie lodžií fínskym bezrámovým otočným systémom ponúka elegantnú ochranu, a to bez znižovania svetla. Účinnú ochranu vnútorného priestoru balkóna alebo lódžie proti vode, vetru a prachu zaisťujú kartáčkové a silikónové tesnenia.

Zavesenie systému:

Vďaka tomu, že je celý systém zavesený pomocou horného pojazdového mechanizmu v stropnej konštrukcii, stráca spodné vedenie statického zaťaženia na konštrukciu zábradlia a nezaťažuje tak nadmerne menej kvalitné alebo čiastočne skorodované zábradlie. Takýto systém je vďaka trojbodovému uloženie sklenených dielcov v otvorenej polohe veľmi ľahko ovládateľný. Celá konštrukcia bez viditeľných zvislých rámov zasklenia pôsobí moderným a vzdušným dojmom a dotvára tak bez narušenia celkový vzhľad budovy.

Aretácia systému:

Významným prínosom je možnosť celú zostavu bezpečne uzamknúť a zamedziť tak možnému vniknutiu do objektu, alebo neoprávnenej manipulácii. Vetranie (infiltrácia) je zabezpečené medzisklenými medzerami, ktoré možno na želanie opatriť medzisklenným tesnením. Otvorené dielce v krajných poliach majú aretačné uzávery brániace samovoľnému pohybu.

Kvalita prevedenia zasklievania lódžií:

V základnom prevedení je systém opatrený veľmi kvalitnou povrchovou úpravou - komaxitovaním vo farbe bielej RAL 9003. Podľa priania zákazníka je možné celý systém vybaviť ľubovoľným odtieňom podľa škály RAL, aby sa čo možno najlepšie začlenili do charakteru budovy.
Samotná inštalácia prebieha prístupom z interiéru bytu. Doba montáže je závislá od rozmeru a zložitosti a trvá cca 3 - 6 hodín. Súčasťou inštalácie je aj dodávka a montáž prípadných doplnkov a prác spojených s uzavretím celej lódžie. Štandardná záručná doba na fínsky bezrámový otočný systém je 60 mesiacov. Ide o dlhodobé a bezpečné riešenie.