Zimná záhrada

Zimná záhrada je obľúbený spôsob, ako oživiť a rozšíriť priestor svojho rodinného domu alebo podniku. Novo vzniknutý priestor bude miestom oddychu, relaxu a budete tu veľmi radi tráviť spoločný čas s rodinou a priateľmi. Transparentná strecha prinesie svetlo do celého vizuálneho rozmeru zimnej záhrady a prepojenie interiéru s exteriérom, zvýši komfort bývania a umožní vám bližší kontakt s prírodou.

Orientácia

Ak záhradu môžete postaviť k ľubovoľnej časti domu, môžete si tiež zvoliť jej orientáciu podľa svetových strán. Chladný sever odborníci neodporúčajú. Ideálne sú východná, západná, juhovýchodná a juhozápadná strana, pretože umožňujú denný prísun slnečného žiarenia v miernom uhle, ktorý vnútornej klíme a rastlinám najviac prospieva.

 

Znižuje náklady

Za slnečných zimných dní môže byť zimná záhrada významným zdrojom tepla, vďaka čomu pomôže výrazne ušetriť. Hoci sa javí ako luxusný nápad, v skutočnosti znižuje tepelné straty a náklady na vykurovanie. Múr, kde je pripojená k domu, je chránený pred chladom, mrazom a vetrom

 

Na aký účel bude slúžiť

Pri plánovaní zimnej záhrady je dôležité zamyslieť sa nad tým,či bude slúžiť na rodinné posedenia, hry detí, ako relaxačná miestnosť alebo miesto pre záhradkárčenie a rastlinky. Finálna teplota v zimnej záhrade záleží od účelu použitia.

Naša firma Balcona ponúka systém zasklievania priestoru KLASIK, pri ktorom teplota dosahuje teplotu 25°C s vyššími nákladmi na vykurovanie. Plocha je chránená pred dažďom a vetrom zároveň pred častým znečisťovaním okolitým prachom.

Ak chcete v zimnej záhrade tráviť svoj voľný čas aj počas chladného ročného obdobia, je pre vás lepšia voľba systém EXKLUSIV, ktorého teplota môže dosahovať 25°C s nižšími vykurovacími nákladmi. Takto si môžete užívať chvíle harmónie a rovnováhy po celý rok, bez ohľadu na vonkajšie počasie a teplotu.

Zimná záhrada by mala byť harmonickou súčasťou domu, preto je dobré zladiť jej konštrukciu s celým charakterom domu. Či už ju chcete pristavať k existujúcemu domu, alebo včleniť do novostavby, vždy je lepšie kontaktovať skúseného odborníka. Ak máte otázky, neváhajte nás kontaktovať :)

Radi vám poradíme pri výbere tej správnej zimnej záhrady pre vás.